Niezależne kobiety z Niderlandów

Kwiecień w naszym projekcie eTwinning STRONG AND INDEPENDENT WOMEN IN OUR HISTORY do czas poznawania silnych i niezależnych kobiet z Niderlandów.

Uczniowie z Keizer Karel College Amstelveen The Netherlands przybliżyli nam kilka niesamowitych życiorysów wyjątkowych kobiet z ich kraju. Między innymi poznaliśmy Helene Kröller-Müller kolekcjonerkę dzieł sztuki oraz założycielkę słynnego muzeum jej imienia, Marga Klompé pierwszą kobietę ministra w Holandii, Annie M.G. Schmidt matkę niderlandzkiej literatury dla dzieci oraz słynną i kontrowersyjną postać Mata Hari. Wszystkie te kobiety poznawaliśmy dzięki aktywnościom korzystając z nowoczesnych aplikacji jak chatterpix, storyjumper ale też poprzez spotkania i rozmowy.

W środę, 21 kwietnia odbyło się spotkanie wszystkich uczestników projektu ze szkół z Turcji, Hiszpanii, Niderlandów oraz z naszej. Wiedzę o niderlandzkich kobietach zweryfikowała gra w kahoot oraz wspólnie spędzony czas na rozmowach. Jeśli też chcesz poznać te wspaniałe kobiety możesz wejść na link zapowiedzi na youtube oraz na link naszego projektowego facebooka. 

Następny miesiąc, maj, to miesiąc silnych i niezależnych kobiet hiszpańskich oraz polskich. Jak sądzicie, które kobiety wybraliśmy aby przedstawić naszym kolegom i koleżankom z partnerskich krajów?:)

https://youtu.be/5B7mks3meoc

https://www.facebook.com/groups/855782918329663/about