Silne kobiety z Turcji

Nasz autorski projekt eTwinning idzie pełną parą. W marcu poznawaliśmy silne i niezależne kobiety z naszego partnerskiego kraju, z Turcji.

Poznaliśmy między innymi SABİHA GÖKÇEN, niemowitą pierwszą kobietę pilota, astronomkę i naukowca, a takźe Nüzhet Gökdoğan, odważną FATMA REFET ANGIN pierwszą turecką kobietę nauczyciela historii i wiele innych.

Na koniec miesiąca odbyło się spotkanie wszystkich nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym czego się dowiedzieliśmy o tych wspaniałych kobietach oraz mieliśmy gry i testy sprawdzające wiedzę uczniów.

W grze KAHOOT z wiedzy o tureckich kobietach uczennica z naszej szkoły Maja Ładziak zajęła pierwsze miejsce, a Hania Głąb i Weronika Przeździecka kolejno 4 i 5 miejsca. To pokazuje jak bardzo nasi uczniowie angażują się w projekt i poznawanie kultury innych krajów poprzez ich Silne i Niezależne kobiety. Następny miesiąc, kwiecień, to miesiąc kobiet Niderlandzkich. Już poznajemy historię Mata Hari, Helene Kröller-Müller, Annie M.G. Schmidt i innych.