Dzień Języków Obcych w Potockim

W minionym tygodniu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, którego świętowanie rozłożyliśmy na kilka dni. Uczniowie naszego liceum wzięli udział w szeregu spotkań, których celem było poszerzenie świadomości językowej i kulturowej. 

Na języku włoskim odwiedziła nas pani dr Ewa Nicewicz-Staszowska - tłumaczka literatury włoskiej, pracownik italianistyki UKSW, która opowiedziała nam o pracy tłumacza.

Klasy dwujęzyczne 2a i 3a uczestniczyły w wykładzie amerykanisty Uniwersytetu Warszawskiego - pana dr Marcina Gajska - na temat wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Na lekcji języka niemieckiego gościł u nas p. Krämer, pracownik Ambasady Niemiec, kierownik działu ekonomicznego. Opowiadał nam o Niemczech i innych krajach, w których pracował, o wartości podróży, o poznawaniu innych kultur, zwyczajów i obyczajów oraz zachęcał do nauki języków obcych. 

Klasy językowe 1a i 3a spotkały się na konferencji online z Andy'm Hannath z Wlk. Brytanii, który opowiedział nam wiele swoich przygód w wykładzie "Be bold. You make your own luck". 

Gości zaproszono z inicjatywy nauczycieli języków p. A.Billip (j.niemiecki), p. D.Rogala (j. włoski) oraz p. Ł.Bińkowski (j.angielski).