Heritage for the future - nasz autorski projekt zdobył KOJ

W eTwinning nie mamy sobie równych. Nasi uczniowie zdobyli Krajową Odznakę Jakości projektów międzynarodowych. Przez ostatnie pięć miesięcy grupa uczniów z klas 1b, 2c i 2d realizowała podstawę programową z historii nie tylko w klasyczny sposób na lekcjach, ale również metodą projektu, gdyż tak najlepiej rozwijać kompetencje kluczowe pracy zespołowej, doskonalenie języka angielskiego czy aktywne wykorzystanie nowoczesnych narzędzi informatycznych

- a to wszystko w mieszanych zespołach uczniów z krajów partnerskich. Projekt został stworzony przez nauczycielkę historii panią Karolinę, która do projektu zaprosiła szkoły z Hiszpanii, Niderlandów, Chorwacji i Turcji. Projekt zakłada współpracę w zakresie dziedzictwa narodowego każdego z krajów partnerskich w różnych obszarach. Dziedzictwa historycznego, ale także dziedzictwa współczesnego, które pozostawiamy po sobie dla przyszłych pokoleń. Uczniowie, wykorzystując nowoczesne narzędzia internetowe, stworzą wspólny przewodnik, który poprowadzi nas przez różne dziedziny życia w naszym europejskim dziedzictwie.

Obszary, nad którymi pracowaliśmy obejmowały:

- postać z przeszłości i teraźniejszości ważną dla naszego kraju,

- postać ze świata sztuki, muzyk, malarz, architekt, inżynier, itp. która swoją działalnością wpłynęła na losy następnych pokoleń,

- materialne lub niematerialne dziedzictwo kulturowe, które łączy jak pomost przeszłość z przyszłością pomiędzy nami.

Gratulujemy!

2d Olivier Bugajski

2c Stefan Kołacz, Zuzia Synk, Hania Głąb, Alicja Jankowska, Aleksandra Kuźniewska

1b Ignacy Sut, Hubert Postalaniec, Nadia Kulik, Celina Wojnowska