eTwinning Prize 2022 rozdane - jesteśmy wśród zwycięzców

Nasz autorski projekt "Strong and Independent Women in Our history" został nagordzony i znalazł się wśród najlepszych osiemnastu międzynarodowych projektów 2021 roku. Wczoraj 6 czerwca 2022 roku odbyła się gala wręczenia nagród eTwinning Prize 2022 dla twórców projektów oraz dyrektorów odznaczonych szkół.

Za sam rok 2021 z setek projektów do konkursu wybranych zostało ponad 80 międzynarodowych projektów w pięciu kategoriach głównych, wiekowych, oraz kategoriach dodatkowych. Nasi uczniowie, którzy w czasie trwania projektu byli w klasie pierwszej liceum, zostali zakwalifikowani do kategorii wiekowej 11-15 lat i właśnie w tej kategorii zajęliśmy II miejsce tym samym znajdując się wśród najlepszych szkół kierujących się innowacyjnością, otwartością na międzynarodową współpracę i reprezentujących europejskie wartości. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Ewelina Jankowska oraz twórczyni projektu nauczycielka historii pani Karolina. Podczas uroczystości nauczyciele, przedstawiciele FRSE oraz eTwinning mieli możliwość poznać się, nawiązać współpracę i podzielić się doświadczeniami przy tworzeniu międzynarodowych projektów. W następnym tygodniu nastąpi spotkanie uczniów biorących udział w projekcie, którzy otrzymają nagrody od eTwinning Polska oraz będą mogli jeszcze raz spotkać się online ze swoimi kolegami i koleżankami z krajów partnerskich projektu aby wspólnie świętować docenienie ich wkładu w stworzenie tak wspaniałego projektu, którego temat jest bardzo ważny we współczesnym świecie, gdyż równość i sprawiedliwość społeczna jest ponadczasowa. 

Projekt przede wszystkim stawiał na współpracę międzynarodową, tolerancję i tym samym otwarcie się uczniów na różnorodność. Cele projektu to przede wszystkim zapoznanie z sylwetkami silnych kobiet z Polski oraz krajów partnerskich, podniesienie świadomości na temat równości płci, aktywne korzystanie z technologii, narzędzi web 2.0, poznanie innych kultur poprzez nawiązanie nowych przyjaźni podczas projektu oraz kształtowanie kompetencji językowych. Projekt ten to nie tylko internetowe pogaduszki w języku angielskim z kolegą, który mieszka setki kilometrów stąd, lecz także wspaniały sposób na otwarcie umysłów i poszerzenie horyzontów młodych ludzi. Nasi wspaniali i aktywni w projekcie uczniowie to: z klasy 2c Zuzanna Synk, Karol Wróbel, Maja Ładziak, Hanna Głąb, Aleksandra Kuźniewska, Alicja Janowska, Stefan Kołacz, Paulina Osmańska, z klasy 2d Olivier Bugajski, z klasy 8a Zofia Szarawara i Weronika Przeździecka. To dzięki nim udało się zrealizować plan i zdobyć tak ważne odznaczenie KOJ, następnie EOJ Europejskie Odznaczenie Jakości, a teraz nasz projekt został laureatem konkursu na najlepszy projekt eTwinning zeszłego roku.

Gratulujemy!