Zakończenie Projektu eTwinning „Digitally Competent”

W czwartek, 28 kwietnia odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu #eTwinning „Digitally Competent”, podczas którego uczniowie i nauczyciele realizujący ten projekt mieli okazję porozmawiać na temat całego projektu, podsumować go oraz się pożegnać!

Przypomnijmy, że jest to autorski projekt Pana Krystiana Iwaniuka oraz Pani Pinar Unal Akpinar z tureckiej szkoły Bursa Anadolu Lisesi. Poza naszym liceum, w projekcie wzięły udział trzy szkoły z Turcji oraz po jednej szkole z Włoch oraz z Bośni i Hercegowiny.

Projekt koncentrował się na zdobyczach technologicznych XXI wieku, doskonaleniu umiejętności korzystania z cyfrowych mediów, wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie, rozpoznawaniu dezinformacji, rozwijaniu umiejętności potrzebnych do funkcjonowania w cyberświecie, a także na rozwoju kompetencji języka angielskiego uczniów.

W ciągu 5 miesięcy trwania projektu nasi uczniowie mieli okazje współpracować z uczniami i nauczycielami ze szkół projektowych podczas wielu spotkań na Zoomie, na których prezentowali swoje szkoły, tradycje swoich krajów, czy też poznawali się lepiej na mniej formalnych spotkaniach konwersacyjnych „ChatZoom”. Stworzyli wspólnie produkty projektowe tj. ebooka na temat umiejętności cyfrowych oraz bezpieczeństwa w sieci (https://anyflip.com/dnkqg/sfqd/) oraz własny audiobook za pomocą aplikacji StoryJumper, będący niejako „case studies”, czego nie należy robić w sieci (https://www.storyjumper.com/book/read/127870802/STAY-SAFE).

Gratulujemy naszym zaangażowanym licealistom ukończenia tego Projektu!

Antek z 1a, Antoni z 2d oraz Alicja, Julia, Ola, Tola i Franek z 3a – spisaliście się na medal!