- Heritage for the future - kolejny etap projektu eTwinning

Nasza szkoła oraz szkoły z Hiszpanii, Niderlandów, Chorwacji i Turcji współtworzą wspaniały projekt eTwinning.

1 marca 2022 roku odbyło się spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli. Webinarium podsumowywało pracę uczniów nad pierwszym obszarem projektu. Każdy kraj partnerski prezentował wybraną postać z przeszłości, która wpłynęła na rozwój ich państwa. Szkoły z Hiszpanii, Niderlandów, Chorwacji i Turcji przedstawiły nam postaci z historii swoich krajów, które oddziaływują na nich jeszcze dzisiaj.

Poznaliśmy dokonania takich wybitnych osób jak Isabella, I, of Castille, Zlata Bartl, Nikola Tesla, Mustafa Kemal ATATÜRK, Anne Frank, Antoni van Leeuwenhoek. Nasza szkoła wybrała Solidarność i zaprezentowaliśmy tę historię przez pryzmat kobiet Solidarności. W marcu pracujemy nad drugim obszarem czyli postać ze świata sztuki. 

Nasi zaangażowani uczniowie, pod opieką nauczycielki historii pani Majk, to:

2d Olivier B.  2c Zuzia S. Hania G. Ola K. Alicja J. Stefan K. 

1b Nadia K. Hubert P. Basia M. Ignacy S. Celina W.