Czwarta mobilność dobiegła końca

Czwarta mobilność w ramach projektu Erasmus+ odbyła się w Twin English Centre w Dublinie, gdzie dwójka naszych nauczycieli, pani Małgorzata Podlewska i pan Krystian Iwaniuk, odbyła kurs pt. „Wykorzystywanie technologii w klasie”.

Każdy dzień składał się z zajęć teoretyczno-praktycznych podzielonych na dwie 2-godzinne sesje, a po nich o godzinie 14.00 odbywały się wycieczki kulturoznawcze.

Nasza grupa składała się głównie z Polaków (9 z 16 osób w pierwszym tygodniu kursu), ale były też dwie nauczycielki z  Czech, jeden Irlandczyk pracujący w czeskiej szkole, dwoje nauczycieli z  Bułgarii oraz nauczycielka z Niemiec.

W trakcie kursu nasi nauczyciele podnieśli swoje umiejętności informatyczne oraz językowe. Poznali kilka bardzo przydatnych przydatnych aplikacji (np. Nearpod, Wizer czy Baamboozle). Co więcej, zyskali również wiedzę metodyczną o takich metodach jak „flipped classroom”, czy „project-based learning”.

Ta mobilność była niepowtarzalną okazją dla naszych nauczycieli do poznania kultury, tradycji, architektury i ludzi tego kraju przez aktywne wykorzystanie wolnego czasu na zwiedzanie Dublina (m.in. the National Gallery, Trinity College, the National Museum, Christ Church Cathedral), czy też wyjazd na piękne klify Moheru na zachodnim wybrzeżu Irlandii.