Kolejne projekty eTwinning

Nasz nauczyciel, pan Rafał Sołoducha, w dniach 24-26 października 2022 wziął udział w trzydniowym szkoleniu eTwinning skierowanym do nauczycieli, którzy rozpoczynają swoją przygodę z eTwinning i chcieliby pod opieką ambasadora programu, zrealizować swój pierwszy projekt. Razem z kilkoma innymi szkołami pan Rafał Sołoducha stworzy zespół uczniów, którzy zrealizują projekt "Kosmiczne wyzwania".

Projekt jest formą hołdu dla wybitnego polskiego astronoma, którego rok będziemy obchodzić w roku 2023. Uczniowie poznają postać astronoma, jego życie i osiągniecia. Przy okazji zachęcimy uczniów do poznawania kosmosu, od Układu Słonecznego zaczynając, aby w aktywny sposób uczniowie mieli możliwość spędzać czas na zajęciach pozalekcyjnych razem z rówieśnikami z całej Polski. Projekt zakłada nie tylko cele główne o których wspomnieliśmy, ale przede wszystkim wzmacnia kompetencje pracy zespołowej oraz komunikacji.