Europejski Dzień Języków

26 września 2019, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jak zawsze obfitował on w liczne wydarzenia promujące naukę języków.

Tym razem uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej mogli wziąć udział w konkursach na plakat idiomu lub przysłowia w języku obcym oraz w konkursie na plastelinowy model stolic świata. Konkursy cieszyły się sporym zainteresowaniem, a najlepsze prace nagrodzono upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców SP i wydawnictwo MacMillan, którym serdecznie dziękujemy. W klasach młodszych nauczyciele języków przeprowadzali lekcje okolicznościowe. Jedna z klas dwujęzycznych - 7A - wzięła też udział w spotkaniu z zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Brytyjczykiem - Markiem Barnardem. Była to świetna okazja na kontakt z "żywym językiem" angielskim. Mark opowiedział nam o Wielkiej Brytanii, swoich podróżach, swojej fascynacji historią Polski oraz odpowiedział na liczne pytania zadawane przez siódmoklasistów.

Oto lista nagrodzonych w konkursach: 

 KONKURS "Plasticine Capital Cities" - KLASY 5 

MIEJSCE PIERWSZE: Miłosz Kobyłko 5A i Aleksander Żak 5D

MIEJSCE DRUGIE: Kateryna Kovalenko 5D i Maja Skorupa 5D

MIEJSCE TRZECIE: Laura Wyszomirska 5D i Jan Wilczyński 5G

MIEJSCE CZWARTE: Antonina Reszkowska 5D, Antonina Pająk 5D, Laura Zięba 5F, Joanna Majewska 5D i Natalia Łukiewicz 5D.

WYRÓŻNIENIE: Helena Dudek 5F, Ola Gąsior 5G i Wojciech Kostarski 5E

 

KONKURS na plakat idiomu lub przysłowia - KLASY 6-8 

Laureaci: 

Natalia Zenc 6C, Jaśmina Kiełkowska 6E, Jagoda Kaczyńska / Maja Cylkowska 7A,  Nina Kicińska 6A,Paulina Kaczyńska 8C,Olivier Piotrowski 8C

Wyróżnienia:

Karol Chrzanowski 8C,Wiktor Przeździecki 6A, Aleksander Zdrojowy/Mikołaj Sikorski 7A, Agata Modzelewska 7A,Marysia Kolczyńska 6D,Jakub Arczyński/Maciej Kompolt 7A, Zuzanna Romanowska 6B/ Hania Rakusa-Suszczewska 6B

Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy do świętowania EDJ za rok! 

Koordynator EDJ - Łukasz Bińkowski