2 stycznia 2019

Uczniowie czterech klas szkoły podstawowej od grudnia 2018 roku biorą udział w projekcie Nasza Mała Biblioteka.

„Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny dla dzieci w wieku 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także z rodzicami. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziewięciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach w Słowenii.
 Cele projektu „Nasza Mała Biblioteka” to:
• propagowanie czytania książek wśród dzieci,
• kształtowanie gustów literackich i plastycznych najmłodszych czytelników,
• rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci,
• prezentacja kultury Polski, Estonii, Łotwy i Słowenii,
• integracja twórców książek czterech europejskich partnerów,
• bezpośredni kontakt młodych czytelników z twórcami książek,
• nawiązanie nowych kontaktów oraz wzmocnienie komunikacji między osobami i instytucjami przystępującymi do projektu.

Oprócz ciekawych książek i materiałów edukacyjnych uczestnicy projektu „Nasza Mała Biblioteka” będą mieli
okazję wziąć udział w organizowanych przez Wydawnictwo Ezop spotkaniach autorskich, warsztatach,
konkursach i zabawach.