Ewelina Jankowska

Nadrzędna kategoria: Kadra LO

Ewelina Jankowska - nauczycielka matematyki, pedagog, dyrektor Zespołu Szkół nr 79 w Warszawie.

Ewelina Jankowska jest absolwentką Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydzialu Pedagogicznego Akademii Humanistycznej oraz podypolomowych studiów na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W 2018 r. rozpoczęła również studia podyplomowe Akademia Liderów Oświaty Szkoła Ucząca Się organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Collegium Civitas i Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Pracuje i jest związana z tą szkołą nieprzerwanie od 1999 roku, jako nauczyciel matematyki, zarówno w Liceum jak i w Szkole Podstawowej (do 2008 r.), od roku 2009 jako wicedyrektor, a od listopada 2011 r. pełni obowiązki dyrektora. Ponad dwudziestoletni staż pracy i charakter pełnionych obowiązków pozwoliły Pani Ewelinie Jankowskiej na gruntowne poznanie tego zespołu, środowiska lokalnego, potrzeb uczniów oraz rodziców.

Mama nastoletniej córki. Zainteresowania: wędkarstwo, fotografia, gotowanie, książka, podróże.