Hanna Jaroszuk

Nadrzędna kategoria: Kadra LO

Hanna Jaroszuk – romanistka, absolwentka Filologii Romańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowych studiów z zakresu pedagogiki i obronności państwa. Nauczanie języka francuskiego ciągle jest dla niej przyjemnością. Pracę nauczyciela rozpoczęła jako lektor na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika, a następnie kontynuowała jako wykładowca w Akademii Obrony Narodowej. Od niedawna uczy  również młodzież szkolną. Zajmowała się tłumaczeniami specjalistycznymi. Jest członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego. Swoich uczniów stara się zachęcić do nauki języka francuskiego, także poprzez poznawanie kultury krajów frankofońskich i sztukę – organizuje wyjścia na wystawy, do kina lub teatru na spektakle w języku francuskim, stara się stworzyć uczniom możliwość pokazania talentów i zdolności przygotowując ich do udziału w licznych konkursach, przeglądach i festiwalach.

Jej uczniowie nie tylko co roku biorą udział w Wieczorze Kolęd Francuskich oraz Przeglądzie AmatorskiegoTeatru i Piosenki Francuskiej GOfr, konkursach piosenki i recytatorskich oraz olimpiadzie języka francuskiego, ale i zdobywają nagrody np. 3. miejsce w Konkursie Piosenki Francuskiej i Hiszpańskiej „Pod dachami Paryża… i Madrytu” (2014), a w 2015 r. zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Portrety literackie na podstawie dzieł Olgi Boznańskiej” zorganizowanego przez Instytut Francuski i Muzeum Narodowe w Warszawie.

Jest pomysłodawczynią i organizatorką międzyszkolnego konkursu plastycznego pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów „La vie est courte, l’art. est long”, a także Szkolnego Dnia Frankofonii