Konkurs "A może tak Degas?" - rozdanie nagród

W poniedziałek 18 marca 2019 roku o godz. 12.00 w Centrum Sportu Wilanów w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego  pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy oraz  Instytutu Francuskiego . W tym roku odbył się on pod hasłem „A może tak Degas?”

Tak jak dotychczas, i tym razem zostaliśmy wręcz zasypani ponad setką ciekawych prac, które napłynęły z całej Warszawy: z liceów, techników, gimnazjów i szkół podstawowych. I znów mieliśmy trudne zadanie – wyłonić zwycięzców. Niełatwo wybrać kilka prac, gdy tyle pięknych obrazów ma się przed sobą. Ale udało się! I mogliśmy powitać w gościnnych progach XXXVIII LO i Centrum Sportu Wilanów laureatów wraz z ich nauczycielami. W ceremonii wzięła udział pani dyrektor Ewelina Jankowska, pani wicedyrektor Violetta Ossowska oraz panie Renata Miros i Agnieszka Porębska z Wydziału Oświaty Urzędu Dzielnicy Wilanów.

Przybyli goście mieli okazję poznać nieco szczegółów z życia Edgara Degas, które dzięki prezentacji multimedialnej,  pomogły przybliżyć:  Julia Grygiel i Aleksandra Piasecka. W bardziej francuski nastrój wprowadziła nas muzyka -  piosenka Zaz w wykonaniu Heleny Kulczyckiej, a także mini-koncert Janka Krupińskiego na wiolonczeli. Laureaci otrzymali  dyplomy i nagrody. Mamy nadzieję, że im się podobały, w każdym razie  wyglądali na zadowolonych J Na zakończenie, uczniowie grup „francuskich” przygotowali dla wszystkich mały poczęstunek i zadbali o obsługę techniczną.

Zapraszamy w przyszłym roku, na kolejną edycję!