Klasa 2c zaprasza na lekcję o lodowcach

W pierwszy czwartek po feriach uczniowie klasy 2c poprowadzą specjalną lekcję transmitowaną do wybranych szkół z Polski. Tematem lekcji będą lodowce, a właściwie materiał niesiony i osadzany przez lodowce i lądolody, czyli morena. Lekcja prowadzona jest w ramach projektu EDU-ARCTIC, w którym uczestniczymy. 

EDU-ARCTIC to międzynarodowy projekt upowszechniający wiedzę o obszarach polarnych, w szczególności o Arktyce. W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły biorą udział w lekcjach online transmitowanych z różnych instytutów w Polsce i zagranicą. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się lekcje transmitowane z Polskiej Stacji Polarnej HORNSUND na Spitsbergenie. 

Czwartkowa lekcja to nowy pomysł pracowników Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, lidera tego projektu. Tym razem to sami uczniowie przygotują i poprowadzą lekcję na zadany temat. Koordynatorem i pomysłodawcą lekcji jest pracownik IGF PAN, dr Jerzy Giżejewski, polarnik, kilkukrotny uczestnik wypraw polarnych na Spitsbergen, kierownik grupy zimującej. Pana doktora gościliśmy w naszej szkole kilka lat temu - wygłosił dla nas wykład podczas finału konkursu przyrodniczego.