Święto teatru w Potockim

We wtorek, 11 grudnia 2018 roku uczniowie i nauczyciele XXXVIII Liceum Ogólnokształcącego obejrzeli spektakl „Oświadczyny" - jednoaktówkę  Antoniego Czechowa w reżyserii pana Grzegorza Jacha.

Utwór Czechowa pokazuje, że proszenie o rękę może być nie tylko stresujące, ale często prowadzi do kłótni…

Iwan Łomow, właściciel ziemski, to krzepki, ale cierpiący na hipochondrię mężczyzna. Pewnego dnia postanawia oświadczyć się Natalii, córce Szepana Czubukowa, swojego sąsiada. Początkowo wszystko idzie gładko, Łomow uzyskuje zgodę na zaręczyny od ojca dziewczyny i wydaje się, że już nic nie może stanąć mu na drodze do ożenku. Niestety, gdy rozpoczyna rozmowę z Natalią, nieopatrzne wspomina o ziemi, która przez wiele lat była przedmiotem sporu między ich rodzinami. Wołowe Łączki stają się kością niezgody... Czy mimo to uda mu się oświadczyć?        

Na scenie obejrzeliśmy prawdziwy popis umiejętności aktorskich, co w połączeniu z mistrzowsko prowadzonymi dialogami stworzyło doskonałą satyrą na życie prowincji rosyjskiej z końca XIX wieku.      

Gratulujemy aktorom i reżyserowi, dziękujemy "Stowarzyszeniu Akademia Wilanowska" za promowanie projektu teatralnego w naszej szkole.