100 lat Niepodłegłości

W piątek, 9 listopada, punktualnie o godzinie 11.11 nastąpił kulminacyjny punkt naszych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Razem ze starszymi klasami szkoły podstawowej zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego. „Mazurek Dąbrowskiego” rozbrzmiał na hali, w której odbyła się uroczystość.

Ponadto uczniowie przypomnieli nam tło historyczne wydarzeń sprzed stu lat, a orkiestra fletowa odegrała „Odę do radości”. Na zakończenie odbyło się podsumowanie konkursów, które w ostatnich dniach odbyły się w naszej szkole. Wręczono dyplomy i nagrody m.in. za najładniej udekorowaną salę oraz prace plastyczne i literackie.

Na zakończenie świątecznego piątku zostaliśmy zaproszeni na biało-czerwoną lekcję chemii. Po raz kolejny okazało się, że doświadczenia z „suchym lodem” dają ogromną frajdę zarówno uczniom, jak i nauczycielom. A do tego było bardzo patriotycznie.