Dzień informacyjny Erasmus+

Nasza szkoła bierze udział w programie Erasmus+. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizację projektu „The Breakthrough Project – wielopłaszczyznowy rozwój kadry na miarę Europy”.

Udział w programie to między innymi doskonalenie kompetencji językowych (zwłaszcza w obszarze języka angielskiego), poznaniu innowacyjnych metod i form pracy z uczniem z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii informacyjno-komputerowych (m.in. CLIL, blended learning, drama) międzynarodowe projekty dzięki eTwinning, ale również wachlarz szkoleń dla nauczycieli. W czwartek 15 kwietnia 2021 roku nasi nauczyciele wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Narodowej Agencji programu Erasmus+. Podczas konferencji zostały zaprezentowane nowe perspektywy dla programów Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności na lata 2021-2027, również oferta współpracy między szkołami europejskimi w mobilności nauczycieli ale również w wymianie młodzieży. Podczas konferencji odbył się również wykład Marka Zająca "Trendy w edukacji" który zainspirował naszych nauczycieli :)