Nowe logo nowe pomysły

Nasz autorski projekt Strong and Independent Women In Our History wchodzi na kolejny etap.  W zeszłym tygodniu nasi uczniowie biorący udział w projekcie spotkali się ze swoimi koleżankami i kolegami z partnerskich szkół z Hiszpanii, Turcji i Niderlandów.

Podczas spotkania oprócz omówienia planu projektu oraz poznania naszych szkół uczniowie mieli czas aby szlifować swój język angielski. Wszyscy zostali podzieleni na nieliczne grupy w których byli uczniowie z każdego partnerskiego kraju, pod okiem nauczyciela toczyły się ważne dyskusje o projekcie, o sytuacji na świecie spowodowanej COVID-19 ale również był czas na gry i zabawy podczas których mogliśmy poczuć się swobodniej i dobrze razem bawić.

Podczas spotkania zaprezentowane zostało również zwycięskie logo dla naszego projektu. Przez cały miesiąc uczniowie przygotowywali propozycje na logo naszego projektu. Najwięcej głosów zdobyło logo trzech uczennic z Niderlandów. Dziewczyny świetnie oddały idee naszego projektu.

Nasz projekt to przede wszystkim zapoznanie się z sylwetkami silnych kobiet z Polski oraz krajów partnerskich ale również podniesienie świadomości na temat równości płci, aktywne korzystanie z technologii, narzędzi web 2.0, poznanie innych kultur poprzez nawiązanie nowych przyjaźni podczas projektu oraz kształtowanie kompetencji językowych. Projekt ten to nie tylko internetowe pogaduszki w języku angielskim z kolegą, który mieszka setki kilometrów stąd, lecz także wspaniały sposób na otwarcie umysłów i poszerzenie horyzontów młodych ludzi.