Strong And Independent Women In Our History

Strong And Independent Women In Our History to nasz autorski projekt eTwinning. Nasza szkoła należy do eTwinning. Jest to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli z całej Europy współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych.

Kontakt uczniów z rówieśnikami z innych krajów, dzielenie się poglądami i wiedzą między nauczycielami z różnych szkół, szeroki wachlarz szkoleń na najwyższym poziomie to tylko niektóre z licznych zalet udziału w programie eTwinning. Dzięki eTwinning nauczyciele poszerzają swoją wiedzę a uczniowie opuszczają jej mury wyposażeni w wiedzę i umiejętności potrzebne w dorosłym życiu.

Kobiety końca XIX i początku XX wieku nie zajmowały się nauką. Europejskie uniwerystety dopiero zaczynały przyjmować kobiety do grona studentów, a i to wywoływało opór. Ponad 114 lat temu, 5 listopada 1906 r. w Paryżu na Sorbonie, Maria Skłodowska Curie wygłosiła pierwszy wykład z fizyki. Polska noblistka była pierwszą kobietą profesorem na tej uczelni. Była silną kobietą, która udowodniła, że w świecie nauki jest miejsce również dla kobiet.

Uczniowie z klasy 1c oraz uczennica z klasy 7a pod opieką nauczycielki historii, p.Karoliny wspólnie z eTwinning założyli projekt Strong And Independent Women In Our History do projektu dołączyły szkoły z Niderlandów, Turcji i Hiszpanii. Cele projektu to przede wszystkim zapoznanie się z sylwetkami silnych kobiet z Polski oraz krajów partnerskich, podniesienie świadomości na temat równości płci, aktywne korzystanie z technologii, narzędzi web 2.0, poznanie innych kultur poprzez nawiązanie nowych przyjaźni podczas projektu oraz kształtowanie kompetencji językowych. Projekt ten to nie tylko internetowe pogaduszki w języku angielskim z kolegą, który mieszka setki kilometrów stąd, lecz także wspaniały sposób na otwarcie umysłów i poszerzenie horyzontów młodych ludzi.